switch language

Reklama i Film


Bogdan Kierejsza jest kompozytorem muzyki do wielu popularnych reklam telewizyjnych i radiowych oraz ilustracji muzycznych do różnego rodzaju form wizyjnych. Kompozycją muzyki do filmów reklamowych i reklam radiowych zajmuje się od 15 lat.

Obecnie klientami studia kompozytorskiego Bogdana Kierejszy są największe na polskim rynku agencje reklamowe, domy produkcyjne i studia filmowe takie jak: Grey, Graffiti Film, Gruppa66 Ogilvy, ITI, Red8, Opus Film, OTO, Orka, TPS, Naive Films, Lemon, Art Shop, McCann Erickson, Banana Split, EURO RSCG, Pro Production, Sonoria, Sonica, Kobart, Sonofect, Post Meridian, Green, Cafe Ole i wiele innych. Ma na swoim koncie muzykę do ponad 200 reklam radiowych i telewizyjnych. Wiele z nich było emitowanych nie tylko w Polsce ale też w różnych wersjach językowych w wielu krajach Europy i Azji.


Przy współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Reklamy IAA w Polsce oraz ITI, brał udział w wielu kampaniach społecznych, np. komponując muzykę do spotów reklamowych promujących przedsiębiorczość. Również przy współpracy z polskimi domami medialnymi, pisał muzykę do filmów reklamowych i promocyjnych dla międzynarodowych korporacji.

Współpracuje również z domami medialnym za granicą, np. z Dubai Palm Film z Arabii Saudyjskiej oraz rumuńskimi Multimedia Est czy TBWA/Merlin, co przyniosło efekty chociażby w postaci skomponowania muzyki do serii filmów reklamowych dla rumuńskiego "Petrom'u". Jest związany również z Telewizją Polską. Komponował muzykę do programu dnia, konkursów audiotele i czołówek telewizyjnych.